Konference o biotechnologiích rostlin spustila registraci

Především na nové trendy v rostlinných biotechnologiích se zaměří mezinárodní konference Plant Biotechnology – Green for Good IV, která se uskuteční v červnu příštího roku v Olomouci za účasti vědců se světovým renomé. Pořádá ji Centrum regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum (CRH) ve spolupráci s Evropskou biotechnologickou federací a Evropskou fytochemickou společností. Zájemci se již mohou registrovat.

„Hlavním cílem setkání bude umožnit především mladým vědcům, kteří pracují v oblasti rostlinných biotechnologií, prezentovat výsledky své práce odbornému publiku a navázat kontakty pro budoucí spolupráci,“ uvedla za organizační tým Michaela Holecová z CRH.

Konferenci zahájí přednášky Patricka Schnableho z Iowa State University v USA, který je i členem mezinárodního poradního panelu CRH, a Heriberta Hirta z Univerzity vědy a technologie z Thuwalu v Saudské Arábii.  Program bude rozdělen do šesti přednáškových sekcí věnovaných různým aspektům rostlinných biotechnologií. Vědci se budou věnovat například biologicky aktivním látkám z rostlin,  genetice a genomice, fytochemické analýze, molekulárnímu farmaření, stresovým faktorům u rostlin či interakcím mezi rostlinami a mikroorganismy. Každou ze sekcí vždy zahájí plenární přednáškou významný odborník v dané oblasti. Pozvání přijali například John Pickett a Olga Sayanova z Rothamsted Research ve Velké Británii, Jihong Liu Clarke z Norwegian Institute of Bioeconomy Research nebo Dan Stærk z univerzity v Copenhagenu.

Konference se uskuteční od 19. do 22. června 2017. Zájemci o účast se mohou registrovat zde, a to do 15. dubna.

Konference Green for Good se koná vždy jednou za dva roky, poprvé se uskutečnila v roce 2011. Loni se jí zúčastnilo 130 vědeckých pracovníků a studentů biotechnologických oborů ze 14 zemí včetně Japonska, Velké Británie, Španělska či Malajsie. Hlavním hostem byl přední světový odborník na chemickou ekologii John Pickett.