Poznávání koření po čichu zaujalo děti i dospělé

Nejen znalosti, ale třeba i čichové buňky vyzkoušeli ve čtvrtek 18. května pracovníci Oddělení genetických zdrojů zelenin, léčivých rostlin a speciálních plodin Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i. u návštěvníků, kteří přišli do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého na Den fascinace rostlinami. Zatímco dopoledne se do poznávání zapojili hlavně předškoláci a školáci, odpoledne přicházeli studenti i zástupci široké veřejnosti.

„Pro nejmenší děti z mateřských škol jsme připravili poznávání základních druhů ovoce a zeleniny podle obrázků. Vyzkoušeli si i poznávání semen zelenin, obilovin či luskovin. Tyto děti mají radost třeba z toho, když rozpoznají hrách, rýži nebo fazole, pro ty starší jsme měli nachystány i další semena a plody, včetně ukázek exotického ovoce,“ uvedla Ivana Doležalová z olomouckého pracoviště VÚRV.

fascinace7

Návštěvníci si neprohlíželi jen semena, ale připraveny byly i léčivé rostliny a koření v zeleném stavu a sadba zelenin. Velké oblibě se těšilo poznávání sušených bylin a koření uložených v plátěných sáčcích podle čichu. „Zájemci poznávali například libeček, levanduli, kopr nebo skořici či hřebíček. Ani pro starší školáky to nebylo vždy jednoduché,“ poznamenala s úsměvem Doležalová.

Dne fascinace rostlinami se VÚRV zúčastnil podruhé. Pořádá ho Evropská organizace pro rostlinnou biologii (European Plant Science Organisation, EPSO). Cílem je, aby se co nejvíce lidí z celého svĕta nadchlo pro rostliny a ocenilo důležitost rostlinné biologie pro zemĕdĕlství, kvĕtinářství, lesnictví, udržitelnou produkci potravin i dalších produktů z rostlin. Zdůrazňuje se rovněž význam rostlin pro ochranu přírody.

fascinace1fascinace8